Людина з інвалідністю більше інших потребує самореалізації, – Юлія Ресенчук

За офіційними даними в Україні налічується близько 2,8 млн. людей з інвалідністю. У зв’язку з військовим конфліктом на Донбасі на практиці ця цифра виявляється набагато більше. Незалежно від цих тенденцій головне завдання суспільства в такій ситуації – забезпечити людям з інвалідністю всі умови для того, щоб вони могли вести повноцінний спосіб життя.

Про це в рамках спеціального проекту каналу UKRLIFE.TV та благодійної організації “ТОЧКА ОПОРИ” до Міжнародного дня прав людини розповіла президент Благодійного фонду розвитку комп’ютерних та інформаційних технологій для інвалідів «АІК» Юлія Ресенчук.

«Головним недоліком існуючого ставлення до людей з інвалідністю є медикалізація проблеми, коли людину з інвалідністю сприймають, як хворого, приписуючи йому або їй єдину життєву мету – одужати і «стати на ноги». Через це люди з інвалідністю витрачають своє життя на очікування «дива» замість того, щоб жити тут і зараз », – зазначила Юлія Ресенчук. «Оточуючі люди і громадські структури, в свою чергу, повинні забезпечити всі умови для розвитку талантів людей з інвалідністю та втілення їх життєвих планів – від самореалізації людей з інвалідністю виграє все суспільство».

UKRLIFE.TV

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *