“АСОЦІАЦІЯ ІНКЛЮЗИВНОЇ КРАЇНИ”


Історія AIK

Історія нашого благодійного фонду почалася 1999 року. Саме в цей час четверо друзів – юнаків із важкими формами фізичних захворювань – вирішили об’єднатися для взаємодопомоги один одному у вивченні й освоєнні комп’ютера. Згодом вони придумали своєму об’єднанню назву – «АСОЦІАЦІЯ ІНВАЛІДІВ Комп’ютерників», або скорочено «АІК». Асоціацію очолили Євген Монукало і його близький друг Сергій Страпак. На початку свого становлення АІК був неформальним об’єднанням, який діяв на громадських засадах і не мав офіційного статусу юридичної особи.

Активна діяльність асоціації привертала до себе все більше уваги, і чисельність її учасників почала стрімко зростати. Для захисту прав та відстоювання інтересів своїх членів виникла необхідність в отриманні асоціацією офіційного статусу. З огляду на це керівники АІКа вирішили створити юридичну особу у формі благодійного фонду. Але на цьому етапі асоціація зіткнулася із серйозною проблемою. Більше двох років через бюрократичні перешкоди, неможливість самостійно пересуватися та відсутність юридичних знань асоціація не могла зареєструвати свій благодійний фонд. Ситуація змінилася з появою в АІК професійного юриста Вадима Ресенчука, також людини з інвалідністю. Завдяки його зусиллям 14 травня 2002 року Благодійний фонд розвитку комп’ютерних та інформаційних технологій для інвалідів «АІК» був офіційно зареєстрований. На загальних зборах засновників фонду, яке відбулося 4 березня 2002 року, Євгена Монукала обрано президентом фонду, Сергія Страпака – віце-президентом, а Вадима Ресенчука – головою наглядової ради.

Після державної реєстрації фонду Євген та його команда придумали і реалізували низку нових проектів, серед яких:

– Інтернет-портал для інвалідів «INVAK.INFO», на якому міститься різноманітна корисна і цікава інформація для людей з інвалідністю;

– «КОМП’ЮТЕР – спосіб життя», в рамках якого люди з інвалідністю мали можливість за телефоном або через Інтернет отримати консультації з питань, пов’язаних з комп’ютерами, а також почергово забезпечувалися безкоштовними комп’ютерами і необхідними програмними засобами;

– «ІНТЕРНЕТ БЕЗ КОРДОНІВ», завдяки якому члени фонду у міру сил забезпечуються безкоштовним Інтернетом;

– «Веб-студія «VAIK», на сьогодні перейменована в «UNAIK», в якій працюють люди з інвалідністю та створюють сайти на замовлення;

– «СВІТ БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ», мета якого боротьба з бар’єрністю в житті людей з інвалідністю;

– «Дистанційна школа «АІК», в якій люди з інвалідністю навчалися основам комп’ютерної грамотності;

– «Віртуальна біржа праці», на сайті якої в Інтернеті розміщувалися резюме людей з інвалідністю та вакансії для них від роботодавців;

– «ВАШ САЙТ.www.aik.ua», під час існування якого будь-яка громадська або благодійна організація мала змогу звернутися до фонду й отримати безкоштовний готовий сайт, хостинг на 10 мегабайт і домен в зоні http: // Ім’я. www.aik.ua;

– «ІНФОРМАЦІЙНО-КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ДЛЯ ІНВАЛІДІВ», в якому люди з інвалідністю отримували юридичні та психологічні консультації.
 Із розвитком фонду з’явилися однодумці та представництва не тільки в Києві, а й у Харкові, Севастополі, Дніпропетровську та Львові, дещо пізніше в Сумах і Чернівцях. Кількість “аіківців” перевищила 100 осіб. Членами фонду почали ставати не тільки комп’ютерники, але люди з інвалідністю інших спеціальностей – юристи, економісти, журналісти та ін. І згодом Євген придумав другу «розшифровку» абревіатури «АІК» – АКТИВНА ІНВАЛІДНА КОМАНДА.

Але 11 жовтня 2006 року Євгенія не стало, через півтора року – 22 березня 2008 року із життя пішов і Сергій… Їм було по 26 років. Через втрату цих людей фонд і всі його члени наче завмерли в скорботі, і лиш невелика група «аіківців», очолювана сестрою Євгенія – Оленою Монукало, знайшла в собі сили продовжити діяльність фонду. Завдяки їх зусиллям велика частина соціальних проектів були збережені й існують до сьогодні.

За свою активну діяльність Благодійний фонд «АІК», його керівники та активні члени відзначені подяками, почесними грамотами та цінними подарунками від місцевих органів влади і уряду. Перший президент фонду Євген Монукало за активну життєву позицію, вагомий особистий внесок у вирішення питань соціального захисту та реабілітації інвалідів, багаторічну сумлінну працю нагороджений орденом Президента України «За заслуги» III ступеня посмертно.

Наприкінці 2009 року за підтримки Вадима Ресенчук і Олени Монукало новим президентом фонду обрано Юлію Козлюк (Юлію Ресенчук), віце-президентом – Наталію Крук. З їхнім обранням фонд почав відновлювати всю свою попередню діяльність. Однак через певні особисті обставини Наталя змушена була залишити цей пост і стала почесним членом фонду. 2016 року посаду віце-президента фонду зайняла Наталія Мітяєва.

На стратегічній сесії фонду, яка відбулася влітку 2016 року, команда вирішила розширити сферу діяльності фонду, відтоді абревіатура АІК вже означає “Асоціація Інклюзивної Країни”.

Наприкінці 2016 року відповідно до рішення загальних зборів Благодійного фонду розвитку комп’ютерних та інформаційних технологій для інвалідів “АІК” зроблено перереєстрацію фонду і внесено зміни, а саме: скорочено його офіційну назву та вилучено з неї некоректне слово “інвалід”. На сьогодні ми – Благодійна організація “Благодійний фонд “АІК”.

 

Наші відзнаки