Проект «Спікерське бюро» в університеті імені Грінченко

Проект «Спікерське бюро» в університеті імені Грінченко

16 березня 2016 року в університеті імені Грінченко, місто Київ, учасники проекту «Спікерське бюро» провели лекцію для студентів кафедри «Соціальна робота» на тему толерантного ставлення до осіб з інвалідністю.

Соціальний проект «Спікерське бюро» передбачає виконання ст.. 8 «Просвітницько-виховна робота» Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, яка була ратифікована у 2009 році. Проект проводиться в рамках виконання плану дій навчальної програми професійного зростання USAID«Толерантність до розмаїття: забезпечення рівності у суспільстві і у розробці політичних стратегій на прикладі США». Проект повинен стати провідником у сфері формування гуманітарної політики України. Проект сприяє формування інклюзивного суспільства в Україні. «Спікерське бюро» започатковано у 2013 році

В лекції приймали активну участь: Юлія Ресенчук, Людмила Кузьменко, Вікторія Антонович, Любов Песоцька, Лариса Остролуцька. Проводити лекцію допомагали волонтери. Лариса Остролуцька розповіла загальні засади соціальної роботи та історію побудови толерантного ставлення до осіб з інвалідністю. «Головна місія соціального працівника – сприяти максимальній незалежності особи, яка має інвалідність. Порушення здоров’я не мають бути перепоною для повноцінного життя у суспільстві» – зазначила пані Лариса.

Любов Песоцька, молодіжний працівник, провела тренінг «Коло друзів» для створення уявлення щодо традиційного оточення особи з інвалідністю. Юлія Ресенчук, Людмила Кузьменко та Вікторія Антонович поділилися життєвим досвідом. Спікери власним прикладом довели: людина з інвалідністю може і повинна бути залучена до усіх сфер громадського життя.

«Найбільше мені сподобалося те, що студент задав питання стосовно моєї професійної діяльності. Він запитав: як давно Ви займаєтеся написанням статей та де публікуєтеся?». – говорить Вікторія.

Захід відвідало близько п’ятдесяти студентів.

Вікторія Антонович

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *