Навчання без обмежень

ПроПрограму


Програма “Навчання без обмежень” сприяє створенню умов для навчання в різних сферах, зокрема ІТ, для підвищення рівня знань, навичок та професійності в людей з інвалідністю.

Реалізовуючи дану програму, фонд сприяє виконанню державою 24 статті Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю “Освіта”.

Завданняпрограми


 • надання можливостей для дистанційного навчання людям з інвалідністю;
 • адаптація наявних програм навчання під потреби людей різних форм інвалідності;
 • налагодження партнерства з ІТ-компаніями;
 • сприяння вступу до ВНЗ людям з інвалідністю.

Проекти, які реалізовують дану програму:

2011-2013


У рамках проекту «ІТ – шанс для працевлаштування людей з інвалідністю» за фінансової підтримки компанії NIX Solutions (www.nixsolutions.com) та IT–консорціуму Intecracy (www.intecracy.ua) проведено “Школу успішних тестувальників” і надано можливість для навчання 30 людям з інвалідністю.  Завдяки організаторам конференцій IDCEE на курсі «Основи PHP» мали змогу навчатися 26 учасників з інвалідністю.

2014-2015


Проект “Безкоштовне вивчення англійської мови он-лайн для людей з обмеженими можливостями”, який реалізовано за фінансової підтримки Посольства США в Україні. Мета – надання нових знань та можливостей для самореалізації, інтеграції в суспільне життя та розширення світогляду людей з інвалідністю через навчання їх англійській мові.

Що зроблено за програмою в рамках проекту:

 • організовано 21 очних занять з англійської мови;
 • пройдено 43 дистанційних занять;
 • організовано саміт у м. Затока Одеської обл. (22 учасника);
 • 15 учасників з інвалідністю з Києва пройшли навчання і отримали сертифікати.

2014-2016


Дистанційні курси dl.aik.ua, розроблені в рамках проекту “Кожен має право на працю: партнерство для покращення можливостей працевлаштування людей з інвалідністю”, який реалізовувався в партнерстві з МБФ “Фонд Східна Європа” за фінансової підтримки британської організації World Jewish Rekief ФСЄ.

Проект спрямований на вирішення однієї з основних проблем людей з інвалідністю – брак можливостей для дистанційної освіти. 

Що зроблено за програмою в рамках проекту:

 • розроблено та протестовано пілотний курс із найпоширеніших ІТ-спеціальностей, зокрема комп’ютерна грамотність, HTML, CSS, Python, Java SE для дистанційного навчання людей з інвалідністю. Для розробки та тестування курсів дистанційного навчання залучені профільні навчальні заклади та спеціалісти;
 • університет «Україна», на базі якого проходило тестування пілотних курсів, увів до своєї програми курси, тепер люди з інвалідністю на постійній основі можуть проходити он-лайн навчання за ІТ-спеціальностями на базі університету;
 • за результатами національного конкурсу набрано пілотну групу зі 140 студентів з числа людей з інвалідністю, які проходили дистанційне навчання.