Саміт в рамках проекту «English for people with disability»

Саміт в рамках проекту «English for people with disability»

З 1 по 5 липня 2015 в базі відпочинку «Надзбруччя», Одеська область, пройшов саміт в рамках проекту «English for people with disability». Проект «English for people with disability» реалізується фондом «АІК» при фінансуванні посольства США в Україні. Програма проекту передбачала заняття англійською мовою в режимі он-лайн два рази на тиждень, і один раз на тиждень у режимі реальної зустрічі. Для участі в програмі, шляхом відкритого конкурсу, були відібрані учасники віком від 20 до 35 років з Ужгорода, Одеси, Києва та Полтави. Заняття англійською проходили в період з вересня 2014 по липень 2015 року.

Під час саміту для учасників була підготовлена широка освітня програма, яку реалізували викладачі: Уляна Федоряченко (викладач англійської мови у київської групи), Руслана Шаманська (викладач англійської мови в мережі інтернет) і Вікторія Гриценко (викладач англійської мови у полтавської групи). Відбулися презентації груп з різних міст. Кожна група презентувала себе по-різному. Хтось провів вікторину, хтось зробив кліп, хтось оформив виступ у вигляді презентації. Учасники відзначили свято – 4 липня – День незалежності США. Це стало ще однією сходинкою занурення в мову через культуру країни-носія мови. У програмі передбачено навчання необхідним бізнес – навичкам, зокрема вміння складати та презентувати бізнес-план. На презентації бізнес-планів оприлюднено багато цікавих проектів, які можуть бути втілені в життя.

Протягом трьох днів для учасників саміту проводила семінари на тему прав людини Школа професійної політики. Семінари пройшли за підтримки Фонду імені Рози Люксембург. Учасників тренували: Олег Гострих, Наталія Дульнєва, Світлана Маринцова. У перший день вони розповідали про те, що таке права чеоловека, основні положення міжнародних і національних правових документів. На другий і третій день розглянули більш специфічні теми, а саме: «Специфіка прав жінок», «Що таке дискримінація та як з нею боротися». Для учасників ці теми дуже актуальні, оскільки Україна зараз знаходиться на етапі становлення культурних та правових аспектів стосовно людей з інвалідністю.

Для учасників саміт – це, в першу чергу можливість познайомитися між собою, учасниками з інших міст. Саміт дав можливість учасникам не тільки набути нових знань, познайомитися з новими друзями, але і з користю провести час. База відпочинку, в якій пройшов захід, знаходиться недалеко від моря. У перервах між заняттями можна було покупатися, позасмагати або просто подихати морським повітрям. Кілька груп відвідало Одесу, приморське місто, яких славиться своїми культурними пам’ятками та багатонаціональністю. На церемонії закриття саміту учасникам курсу «English for people with disabilities» урочисто вручили сертифікати від Посольства США в Україні.

Вікторія Антонович

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *